Кралски национален хотел, Лондон

 

Еден од најкосмополитските градови во Европа и целиот свет е Лондон, па затоа хотелската понуда е навистина многубројна и разновидна. Но, кога е тоа така, случајниот патник обично го погодува прашањето: каде да резервирам? Кој хотел е добар и не е многу скап? Еве хотел со три starвезди во Лондон, Хотел Кралски Национален Лондон.

Тоа е уникатен, весел хотел со многу добра врска со аеродромот Хитроу. Додадете бар, кафетерија и дури место специјализирано за пици. Како?

Кралски национален хотел

Овој хотел е categoryвезди од три категории и тоа е во едно од централните населби на англиската престолнина. Отворен во 1967 година и работи во зграда во седум ката во кинески стил, иако одговара на модерното време е обновен во 2005 година целосно.

Сместено е на Бедфорд Веј, околу 25 минути пешачење од Блумсбери и со автомобил потребни се 20 за да стигнете до паркот Викторија. Тоа е веднаш до метро-станицата Тотенхем Корт Роуд. Ништо лошо. На пример, тоа е на 500 метри од Британскиот музеј и на само 350 метри од Лондонскиот универзитет.

Во врска со нивните основни придобивки ни нуди а продавница за кафе, продавници за тротоари и продавница за подароци, фризер, Бесплатен Интернет, WiFi Интернет, платен паркинг и простории за непушачи. Читајќи малку повеќе, откривам дека, како и во Англија, нема премногу топли денови, во спалните соби нема клима, иако има во заедничките области. Пред неколку години имаше топол бран и еден пријател страдаше од оваа навика, но еј, освен ако не отидеш среде лето, можеби ќе избегаш од жештината ...

Што се однесува до просториите, има основни соби со два единечни кревети или брачен кревет, со WiFi, тераса, седење, заедничка бања и минибар; и основни простории со два кревети за еднократна употреба.Има и трокреветни соби. Сите соби имаат централно греење, телевизија и микробранова печка, чај и кафе и минибар. Се разбира, ако не сакате да ја делите бањата, обидете се да го запомните тоа при резервација.

Кралскиот национален хотел во Лондон нуди континентален доручек: житарици, овошје, леб, тост, кафе, чај, но секогаш можете да платите дополнително и да уживате во еден типичен Англиски појадок што е поцелосно и уникатно. Помислете на изматени јајца, печурки, колбас со крв, домати или гравче за печење ... И не плаќате многу повеќе затоа што ако одите во кафетерија на улица цената несомнено ќе биде поголема.

Исто така, има надворешна трпезарија каде што можете да вечерате, бар и ресторан кој обично служи кинеска храна. Исто така, има базен, сауна, џакузи, теретана и солариум. Приемот работи 24 часа, има капацитети за движење во инвалидска количка и ако сте од оние што патуваат со домашни миленици, се додека не го сторите тоа со огромно куче, нема проблеми.

Инаку ова буџетски хотел во Лондон Тој нуди во основа она што го нуди секој друг хотел: хемиско чистење, изнајмување компјутер, размена на валути, деловен центар и услуга во соба. Пријавувањето е од 2 часот до полноќ, а одјавувањето е во 12 часот наутро.

Дали ве интересираат tarifas, барем да добијам идеја? Барам опции што ги внесов датумите следната недела и од пет ноќевања двокреветна соба со вклучен појадок има цена од 594 евра за двајца возрасни. Со два единечни кревети и појадок цената се искачува на 732 евра и со услуга за полупансион (секогаш за две лица, пет ноќевања), 871 евра. Трокреветната соба чини 997 евра.

Хотелот прифаќа Mastercard, Visa и PayPal како начин на плаќање. Мислења? Па, има сè. Не очекувајте чудо, можеби неколку прашања за чистење или удобност на перниците, но веќе знаеме како е ова, сите зборуваме како се правиме на саемот ...

Што да видите во близина на хотелот

Како што рековме погоре Хотелот има многу добра локација затоа што тоа е практично Централен Лондон. Всушност, мислам дека е најдоброто од тоа што го нуди. Ако не барате многу луксуз или шармантен бутик хотел, но нешто што работи и е добро лоцирано, тогаш ова е одлична опција.

Можете да пешачите или да носите јавен превоз и да стигнете каде сакате. Многу е близу британскиот музеј, една од најпознатите во светот и со една од најдобрите колекции, особено во однос на Антички Египет, но има работи од Грција, Рим, Блискиот исток или Америка. Неговите колекции се навистина прекрасни. Идеалот е да се посвети цел ден на посетата, затоа да се биде близу е двојно.

Можете да го искористите фактот дека хотелот е во близина и дека има водичи на шпански јазик. Музејот се отвора во 10 часот наутро и се затвора во 5:30 часот, па може да биде едно од првите места за гледање. Од друга страна е Оксфорд Стрит, една од најзабавните и комерцијални улици во Англија, со стотици продавници долж 200 метри од мермерниот лак до циркусот во Оксфорд. Кога го шетате, помислете дека потеклото му е од римски пат и дека порано беше еден од влезовите во стариот град Лондон.

Тука е, на улицата Оксфорд, каде најпопуларните продавници се како Uniqlo, H&M, Benetton, Zara, Adidas, Mango или Topshop, само за да именувам некои од најпознатите меѓународни брендови. Топшоп има супер продавница од 800 квадратни метри овде, на пример.

Како што можете да видите, овој хотел е едноставен: ефтино сместување со три starвезди, чија голема предност е локацијата. Ако не сте многу зафатени со хотели или вашиот буџет ве принудува да направите прилагодувања, ова место вреди заради својата фантастична локација, на Бедфорд Веј - Плоштадот Расел.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*