Плажите Касис, песок и диско на истото место

Овие плажи се наоѓаат југоисточна Франција близу до добро познатата и високо посетена Марсеј. Плажите на овој прекрасен град ја имаат истата привлечност како и оние на Марсеј, со бел песок, тиркизни води, но со таа разлика што е многу повеќе одбрани и смирени бидејќи не е толку раширено.


кредит: акунамата

Градот Касис е оддалечен околу триесетина километри Марсеј ете го две плажи кои се издвојуваат од останатите. Најмногу се препорачува од двететочка»Каде ќе најдете гостилници на плажа да јадете нешто, а исто така и таму да уживате во пијалоци.

Највпечатливата и најразличната работа што ја има оваа плажа е таа од 8 часот se се трансформира во одлична диско. Пристигнувајќи во 7 часот попладне ќе забележите дека диџеи и луѓе од различни места почнуваат да пристигнуваат. Ова е затоа што парадорот ја трансформира плажата во гигантска дискотека на отворено со музика разладување до 4 часот наутро.


кредит: акунамата

Ако она што го барате е совршена комбинација на мир, песок и сонце во текот на денот, но со пијалоци, луѓе, музика и диско ноќта; не двоумете се да ги посетите плажите во Касис.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*