Семејни празници во Каталонија, Амтела де Мар

Одмор со деца на плажа

На брегот на Каталонија има многу места за откривање, места како l'Ametlla de Mar, каде што децата можат да уживаат во цел ден сонце на плажа, да се забавуваат со широк спектар на активности, создавајќи прекрасни спомени од нивниот летен одмор. Во Каталонскиот брег има многу работи што треба да се направат, плажи за гледање, градови и места за истражување и многу искуства за живеење на семеен одмор.

Замислете ја сцената, мирни кристално чисти води, со пријатна температура, во која треба да се нурне без размислување, плажа со забавни активности, сончев ден уживајќи во семејството, со децата кои градат замоци од песок и мирно пливаат на безбедна плажа. Ова и многу повеќе е она што можете да го најдете во Амтела де Мар. И тоа е само мало парче од сè што празниците на каталонскиот брег можат да ви понудат.

Ден на плажа со нуркање

Семејни празници на каталонскиот брег

Во Амтела де Мар е можно целосно да уживате на брегот со семејството. Постојат различни заливи каде што можете да одите, како што се Кала Бон Капо или Кала Арандес, некои од нив се повеќе затскриени и тивки. Во оваа туристичка дестинација на крајбрежјето е можно да уживате во мирни води, многу безбедни за децата, кои исто така нудат мала длабочина, така што тие се совршени за да ги оставите да пливаат и да истражуваат. На нуркањето ќе биде една од вашите омилени активности на овие плажи, откривајќи го морското дно и сите негови богатства. Ден на плажа во оваа област на каталонскиот брег значи уживање во води со пријатна температура и кристален изглед и плажи каде има многу други семејни активности.

Вода и спортски активности

Семејни одмори со активности

Ако децата сакаат да откријат нешто повеќе од нуркање во амтела де Мар, тие имаат големи можности, бидејќи во Каталонија има многу од наречени поморски станици, кои се точки каде што можете да уживате во голем број активности на вода, како што се случува во оваа туристичка дестинација на Коста Дорада. Активностите се скоро бесконечни и ги има за целото семејство или за уживање на возрасните. Во Амтела де Мар има училиште за нуркање каде што можете да го пробате овој спорт за да го откриете морското дно, каде има дури и потонати чамци. Бидејќи има различни нивоа, секој може да се придружи.Но, забавата не завршува тука, и тоа е дека можете да направите и други работи, со спортови како сурфање, семејни патеки со кајак, сурфање со лопатки, екскурзии на катамаран за гледање на брегот од друга перспектива или изнајмување чамци. Друга од theвездените активности во оваа област е пливање меѓу стотици диви сини туни, уникатно искуство во кое исто така можете да дознаете за историјата и гастрономската вредност на сината туна.

Одмор во совршен семеен хотел

По интензивниот ден на активности на каталонскиот брег, време е за малку одмор. Семејствата можат да останат во хотели ориентирани кон семеен одмор, каде што можат да уживаат во простори само за деца и многу интересни услуги за нив. Хотели кои се близу до плажата, за да можат да одат, удобно, без никаков стрес или наплив. Со семејни менија во ресторанот, со детска забава и мини-клуб за децата да можат да имаат активности соодветни на нивната возраст. Совршено место за семејството да помине идиличен одмор и да има искуство што сакаат да го повторат следната година.

Празници со деца во Каталонија

Семејни празници во Каталонија

Патувањето со деца значи да треба да планирате повеќе работи, активности за нив и пренасочувања соодветни на нивната возраст и пред се безбедни. Ако немате многу идеи на ум, во Каталонија има многу туристички дестинации во кои децата ќе уживаат во забавни екскурзии, во општини каде размислувале за туристичка понуда насочена кон нивната возраст. Одете во Кембрилс за да го видите неговиот стар град и поминете еден ден на неговата прекрасна плажа, одете во Салу, друга област со прекрасни плажи и многу близу до забавниот парк или поминете еден ден на плажата Кастелдефелс со едриличарското училиште.

Ова се некои од активностите што можат да се направат во многу точки на каталонскиот брег. Но, кога веќе уживавме во песокот и топлите води на неговите плажи, можно е да се оди во областите на копното за да се променат активностите. На Вал де Бои можете да одите по планински велосипедски патеки, или има и пешачки патеки на места како планините Прадес.

Патувајте како семејство Може да биде уникатно и неповторливо искуство, многу забавно и збогатувачко за секого. Во Каталонија има големи можности во семејниот туризам, со идеи за сите вкусови. Плажа или планина, вода, културни и спортски активности. Амтела де Мар е прекрасно катче што има многу да понуди, но има долг список на интересни места низ целата каталонска географија. Дали ги откриваме како семејство?

повеќе информации Каталуња е вашиот дом.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*