Тринаесет корисни апликации за патување со деца

coche

Помина времето кога целото семејство се вооружуваше со трпеливост за време на празниците за да патува со руса кола до избраната дестинација. За среќа, ниту патиштата ниту автомобилите на денешницата не се како оние од пред многу години и благодарение на новите технологии, долгите семејни патувања можат да бидат многу интересно одвлекување на вниманието, особено кога патувате со нетрпеливи и нервозни деца.

За да ги направите патувањата позабавни, технологијата им овозможува на семејствата безброј апликации што ќе го олеснат патувањето. Покрај тоа, нашиот автомобил сега е способен да биде продолжение на нашиот паметен телефон и може да стане центар за емитување Wi-Fi. Користејќи мултимедијален систем на автомобилот и опремување на најмалите со таблет, можеме да го направиме патувањето позабавно, како и да го испланираме подобро. Еве неколку корисни апликации за патување со деца. 

Апликации за репродукција

msqrd1

MSQRD

Неодамна стекнато од Фејсбук, MSQRD се базира на систем за препознавање на лице кој ви овозможува да го разменувате лицето на позната личност, лик или животно со нашето и овековечи го во селфи или видео. Покрај тоа, оваа апликација има повеќе филтри што може да се применат на сликата. Децата и родителите ќе си поминат убаво правејќи лица и правејќи лица пред таблетот. Достапно на iOS и Android.

Мозокот на тоа

Оваа апликација ќе ги закачи постарите деца. Се состои во решавање загатки преку таканаречените визуелни предизвици. За да можете да се движите од екранот, треба да го решите предизвикот знаејќи каде да ги поставите различните парчиња, така што не само што ве забавува за време на патувањето, туку мозокот исто така ја изострува вашата генијалност. Достапно на iOS и Android.

лута птица

Класични игри

Птицата застрелана од Angry Birds, слатките бонбони од Candy Crush или прашањата Trivia се безбеден облог за поминување на времето. Покрај тоа, овие класични игри соборија рекорди на преземања на iOS и Android.

Shake Make и големо зелено чудовиште

Тие им овозможуваат на децата да ги репродуцираат цртежите на детскиот карикатурист Ед Емберли без потреба да користат моливи и хартија. Вие само треба да го преместите мобилниот уред што го користите. На овој начин тие ќе го натераат цртежот да се распадне на парчиња што мора да се соберат заедно во предвиденото време. Shake Make е достапен на Apple и Big Green Monster на Android.

CreAPP приказни

Приказните CreAPP е многу забавна апликација која им овозможува на децата да ја развиваат својата имагинација и креативност. Оваа апликација предлага самите деца да изберат какви ќе бидат ликовите, поставките и ситуациите на нивната приказна користејќи цртежи на шест популарни шпански карикатуристи. Приказните можат да бидат раскажани и на англиски јазик, така што малите ќе се запознаат со тој јазик и ќе го научат. Апликацијата е бесплатна во основниот режим, како за iOS, така и за Android, иако подоцна е можно да се купат пакети кои им даваат поголема разновидност на приказните.

Апликации за организирање на патувањето

playa

Иплаја

Кој никогаш не помислил да подготви патување на плажа и да наиде на лошо време? iPlaya е многу корисна апликација за наоѓање информации за шпанските плажи: неговиот квалитет, состојбата на морето, временската прогноза, ветерот и плимата и осеката. На овој начин, екскурзиите до крајбрежјето можат подобро да се испланираат знаејќи дали ќе врне или не и однапред да подготвиме алтернативен план што ќе ни овозможи да го искористиме денот, како што е организирање екскурзија до блискиот град или резервација на билети да посети споменик. или музеј. IPlaya ќе ја најдете на iOS и Android.

Дивертидо и Ватсред

Благодарение на Дивертидо можеме да ги знаеме најдобрите активности што треба да ги направиме како семејство за време на нашите одмори во градот што ќе ги посетиме. Како надополнување, можеме да преземеме Whatsred на нашиот мобилен телефон за да не информира за плановите и адресите, како и да најдеме попусти и промоции. Двете апликации се достапни на Android и iOS.

бос

Nature Apps

Оваа апликација беше наградена како најдобра во категоријата „национален активен туризам“ на FITUR во 2014 година. Тој нуди бесплатни и платени водичи за enthusубителите на пешачењето низ целата национална територија, иако со доминација на северозапад: Астуриас и Галиција. NaturApps вклучува дел од лесни рути, препорачани да се прават со деца и ви овозможува да ги филтрирате пребарувањата според тешкотии, должина, да ги направите со велосипед или според видот на патеката. Таа е достапна и за уредите на Apple и за оперативните системи Android.

Life360

Преку мобилниот GPS, Lifeивотот 360 им овозможува на родителите да знаат каде се нивните деца во секое време, како и да воспостават точка на средба во случај некој да се изгуби меѓу толпите луѓе. Исто така, има копче против паника кое, во зависност од тоа како е конфигурирано, кога ќе се притисне испраќа пораки до сите членови на семејството или до службите за итни случаи. Така завршија типичните јавни адреси во трговски центри и плажи. Достапно на Android и iOS.

 

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*