Топ 3 плажи во Јамајка

Јамајка

Скоро секогаш зборуваме особено за единствена плажа, за да можеме длабоко да ја анализираме и нејзината околина. Но, вистината е дека е исто така одлично да се биде во можност да се направи рангирање на најдобрите плажи на едно место посебно како Јамајка, лулка на реге, што денес е исто така совршено место за уживање на нејзините крајбрежја.

На Јамајка има многу спектакуларни плажи, бидејќи тоа е остров со одлична клима за да може да уживате во поголемиот дел од годината. Но, има и такви кои најмногу се истакнуваат и станаа најпопуларни. Ако ви претстои посета на Јамајка на следниот одмор, ова се 3-те плажи што ви ги препорачуваме.

Негрил

Оваа плажа е онаа за која веќе ви кажавме претходно, уште од Негрил таа е една од најпопуларните и најпознатите. Тој е најдобар во цела Јамајка, и се смета за еден од најдобрите во светот, па затоа е место кое обично има многу туристи. Во 60-тите години тоа беше дестинација на хипиците, а денес е можно да се направи нудизам во неа. Има 11 километри палми и природно и диво опкружување. Во близина има барови, хотели и мали локални продавници, бидејќи е една од најтуристичките.

Залив на Порто Антонио

Јамајка

Оваа плажа се храни со природни езера, а во неа е можно да се искапат во кристално чисти и мирни води. Ова е одлично место за кајак и рафтинг во областа Сина лагуна. Поради своите мирни води, тоа е идеално место за семејства.

Плажа на реката Дан

Јамајка

Реката Дан се среќава со Карибите на оваа плажа со чисти води. Шетањето под падовите е една од најдобрите активности што може да се направат на оваа плажа, покрај тоа што размислуваат за прекрасниот пејзаж.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*