Rezervoni fluturime

gjej çmimet më të mira në fluturime dhe me të gjitha garancitë falë motorit tonë të lirë të kërkimit të fluturimeve.

Kërkimi i Fluturimeve të lira

Por ka mundësi të tjera në internet, kështu që ne ju ofrojmë qasje në faqet kryesore të kërkimit dhe krahasimit të fluturimeve:

 • Destinia: Falë këtij motori kërkimi ne mund të gjejmë fluturime me një çmim të mirë dhe me garanci të plotë. Kliko këtu
 • kurs: Motori i famshëm i kërkimit të hotelit gjithashtu ju ofron një mjet për të marrë fluturime shumë të lira. Kliko këtu.
 • Skyscanner: Një nga motorët e kërkimit më të përdorur dhe me reputacionin më të mirë për gjetjen e çmimeve më të lira. Nëse dëshironi të shihni se si funksionon, duhet vetëm Kliko këtu.
 • Lufthansa, një kompani ajrore gjermane dhe e cila është më e madhja në Evropë. Në faqen e saj të internetit mund të gjeni fluturimet më të mira brenda ofertës së saj të shkëlqyeshme. Kliko këtu.
 • eDreams, një nga agjencitë më të mëdha të udhëtimit në botë dhe që ofron një larmi të gjerë fluturimesh me çmimet më të mira. Rezervoni fluturimin tuaj me ta duke hyrë këtu.

Sa herë që afrohen ditët e pushimit ose pushimet, na shkon ndërmend të dalim nga rutina. Çfarë mënyrë më të mirë sesa të njohësh vende të tjera. Nëse shumë vite më parë ne ishim dembelë, sepse duhej të bënim një udhëtim të gjatë disa ditësh, sot kjo nuk do të ndodhë më. Falë avionit, ne do të jemi në destinacionin tonë për një çështje kohe. Nëse kësaj avantazhi të madh i shtojmë edhe fluturime të lira që mund t'i gjejmë në internet, tashmë do të kemi një pjesë të pushimeve tona të organizuara.

Këshilla kryesore për gjetjen e fluturimeve të lira

Fluturim me kosto të ulët

 • Jetë fleksibël: Një nga opsionet më të mira kur bëhet fjalë për gjetjen marrëveshje fluturimi, është kur ne nuk shënojmë një datë të caktuar. Kjo është, të gjithë e dimë që sezoni i lartë lidhet me muajin gusht dhe festat kombëtare. Prandaj, nëse jeni me fat sa të jeni në gjendje të shpëtoni prej tyre, atëherë me siguri do të kurseni shumë më shumë sesa mendoni në biletën tuaj të avionit.
 • Biletat veç e veç: Ndonjehere, rezervoni një biletë shkuarja prapa dhe prapa nuk është zgjidhja më e mirë. Kursimet do t’i gjejmë kur të rezervojmë veçmas bileta. Sigurisht, para së gjithash do t'ju duhet të shikoni nga afër, sepse jo të gjitha kompanitë e kanë këtë hile.
 • Peshorja: Edhe pse ndalesa në udhëtime Ato mund të jenë një shqetësim i madh, në këtë rast, madje mund të jenë shpëtimi ynë. Kjo pasi çmimi i tij ulet shumë.
 • Oret: Pa dyshim, orët mund të ndikojnë edhe në xhepin tonë. Nëse nuk nxitoni për një ditë të caktuar, me siguri që koha nuk do të jetë pengesë. Kështu që, ju mund të rezervoni tuajin fluturime me kosto të ulët nëse zgjidhni gjënë e parë në mëngjes ose natën. Ndonjëherë ndodh që çmimet të jenë pak më të ulëta. Thjesht duhet ta kontrolloni!
 • Janari, Shkurti dhe Nëntori bëhen muaj më të lirë për të udhëtuar. Kështu që, gjithmonë mund të shikoni ditët e tyre dhe të bëni një rezervim në atë kohë. Sigurisht, nëse keni ditë pushimi, gjithmonë mund të ndryshoni pak ato pushime që keni në mendje.

Si të rezervoni një fluturim në internet

Biletë avioni e lirë

Rezervoni një fluturim në internet, Isshtë një nga detyrat që të gjithë mund të bëjnë, edhe pa pasur shumë ide për internetin. Përveç kësaj, ju mund të kurseni ndërmjetës, pritje dhe procedura të tjera. A nuk mendoni se ia vlen?

 • Para së gjithash, më e mira që mund të bëjmë është të shkojmë për një gjetës fluturimi si ato që ju kemi lënë në fillim të këtij artikulli. Aty mund të zgjedhim datën dhe vendin që duam të vizitojmë dhe do të kemi një sërë opsionesh, të porositura me çmimet e tyre dhe kompanitë e fluturimeve. Një detyrë shumë e thjeshtë që do ta kemi para nesh brenda pak sekondash.
 • Si motorë kërkimi, ju mund të përdorni të dy Skyscanner dhe Rumbo ose Destinia, ndër të tjera. Të gjithë ata do t'ju lehtësojnë çmimet më të mira të kompanive më të njohurit. Ju jeni në duar të mira !.
 • Sapo të kemi përzgjedhjen, fillon ushtrimi i thjeshtë i njohjes kur duhet të rezervojmë. Ndërsa jemi duke planifikuar një pushim, nuk jemi në gjendje të arrijmë dhe të hipim në bord. Jo, sepse duhet të rregullojmë pak çmimin. Për ta bërë këtë, ajo që duhet të dini është se, si rregull i përgjithshëm, rreth shtatë javë para çmimit të biletës do të jetë gati 10% më e lirë. Sigurisht, nëse jemi në një nxitim të madh, duhet të dini se një biletë në të njëjtën ditë të nisjes mund të jetë rritur në çmim deri në 30% më shumë.
 • Pasi të keni ndërmarrë hapat kryesorë të kërkimit, zgjedhjes dhe zgjedhjes së një destinacioni. Tani mbetet vetëm të bëjmë vetë rezervimin. Pasi të bëhet, ata do t'ju dërgojnë një email konfirmimi në postë që keni siguruar. Numri i biletës dhe kodi i rezervimit do të shfaqen atje.

Cilat janë avantazhet e rezervimit të një fluturimi në internet?

Marrëveshje fluturimi

 

Ne e dimë që ka shumë avantazhet e të qenit në gjendje të rezervoni një fluturim në internet. Pa dyshim, rehatia është diçka që do të na shoqërojë gjithmonë. Nuk është e njëjta gjë që të shkosh në një agjenci dhe të kalosh një mëngjes të tërë atje sesa të jesh i qetë në divan në shtëpi. Sigurisht, përveç kësaj, kemi edhe të tjerë që duhet të përmenden.

 • informacion: Sigurisht, informacioni është shumë më i gjerë. Kjo pasi falë motorëve të kërkimit do të jeni në gjendje krahasoni me kompani të ndryshme, si dhe duke shijuar më shumë destinacione dhe gjithçka që duhet të dini.
 • Nuk ka orare: Mos u shqetësoni nëse e kaloni tërë ditën duke punuar dhe kur të arrini, agjenci udhëtimi eshte mbyllur. Merrni frymë, relaksohuni pak dhe ndizni kompjuterin. Aty do të gjeni gjithçka që kërkoni. Mund ta kopjoni ose rishikoni të nesërmen nëse doni t'i hidhni një vështrim të ri.
 • Çmimet: Siç kemi komentuar, diçka që gjithmonë na shqetëson janë çmimet. Në këtë rast, nuk do të ketë ndërmjetës dhe ne gjithmonë mund t'i takojmë ata më shumë sesa oferta të dobishme. Sigurisht, mos harroni se gjithmonë duhet të siguroheni për çmimin përfundimtar, pasi të jenë shtuar të gjitha tarifat përkatëse. Edhe kështu, me siguri do të jetë më e lirë në internet.

Destinacionet kryesore

Fluturime të lira për në Londër

Nëse ju doni udhëtoj për në LondërAtëherë duhet të dini se për të marrë fluturime të lira, do të duhet të bëni rezervimin tuaj rreth shtatë javë para udhëtimit. Me këtë, ju mund të kurseni rreth 20% të çmimit. Sigurisht, për këtë, ne gjithmonë ju këshillojmë që të filloni të kërkoni sa më shpejt të jetë e mundur dhe mbi të gjitha, që të krahasoni. Udhëtimet më të mira më të lira në aeroplan janë në maj dhe shtator.

Fluturime të lira për në Paris

Nëse keni zgjedhur romancën, atëherë mbase Parisi të jetë destinacioni juaj më i mirë. Një destinacion ku mund të zbuloni vende simpatike. Kështu që gjithmonë i mbani mend ata dhe jo, sepse ishte një fluturim i shtrenjtë, atëherë mund të filloni të bëni rezervimin tuaj rreth 10 javë para udhëtimit tuaj. Muajt ​​më të mirë për të parë Parisin janë muajt shtator dhe tetor.

Fluturime të lira për në Romë

Udhëtim i lirë në Romë

Nëse ju doni vizitoni RomenJu gjithashtu do të duhet të rezervoni biletën tuaj të avionit një muaj e gjysmë më parë. Në këtë mënyrë do të gjeni çmime më të volitshme. Gjithashtu, mos harroni se maji dhe qershori janë muaj perfekt, me kërkesë të ulët.

Fluturimet e Ekonomisë për në Madrid

Gjeni një fluturim për në Madrid është diçka shumë e zakonshme dhe e thjeshtë. Të gjithë aeroportet janë të lidhura me të. Kështu që, me siguri do të jeni në gjendje të zbuloni disa dhe në kohë shumë të ndryshme. Bestshtë më mirë të qëndroni larg orëve dhe ditëve kryesore si e premtja ose e hëna sepse çmimet me siguri do të rriten lart.

Fluturime me kosto të ulët për në Barcelonë

Fluturimi për në Barcelonë

La Barcelona është gjithashtu shumë mirë e lidhur. Të dy kanë fluturime kombëtare dhe ndërkombëtare. Kështu që udhëtimi për në të nuk është problem. Ndonjëherë do të gjeni disa udhëtime dhe ndalesat e tyre, por është gjithmonë mirë të shfrytëzoni rastin për të parë nëse mund të kursejmë disa euro. Zgjidhni një kohë kur ka pak fluks dhe do të shihni se si është më lirë sesa mendoni.