Plazhet e Spanjës, 6 vende të pabesueshme për adhuruesit e detit!

A keni menduar ndonjëherë për plazhet e bukura që kemi në Spanjë? Ndonjëherë, kur mbërrijnë këto takime të nxehta, mendojmë për një pushim jashtë vendit, në ato vende të thella që janë larg vendit tonë, por nëse shikojmë përreth nesh do të kuptojmë se sa shumë na mungojnë.

Parajsat e pafundme ku deti takohet me qiellin, nuk ka rendesi nese je ne veri apo ajo qe preferon eshte jugu sepse gjithmone do te kesh nje hapesire qe pershtatet tamam me ate qe deshiron, ate qe nuk deshiron te largohesh kurre. . Me oferta në hotele që e bëjnë qëndrimin tuaj shumë më të lehtë, edhe këtu do të fitoni avantazhe.

Cilat janë plazhet më të mira në Spanjë?

plazhet më të mira në Spanjë

Ka shumë plazhe në Spanjë. Mjafton të kërkojmë një listë rekomandimesh në internet për të realizuar të gjitha opsionet e kënaqësisë që kemi dhe kjo është, duke fituar flamurin blu çdo vit, gjithnjë e më shumë opsione u ekspozohen të huajve.

Kështu, nga Kosta Brava deri në pikën e fundit të Andaluzisë Me vijën bregdetare do të keni shtrirje deti për t'u mburrur, ato që shihni vetëm në filma dhe që tani duken se janë bërë vetëm për ju, por, nga të gjitha, cilat janë më të mirat në raundin tonë? Këtu janë disa nga të preferuarat tona:

Plazhi Ses Illetes (Formentera, Ishujt Balearik)

Ujërat e kristalta kanë bërë Ses Illetes një nga plazhet më të njohura nga gjithçka që kemi në Spanjë. E vendosur në Formentera, ka shumë turistë që vijnë në Ibiza për të kapur një traget dhe për t'u larë në një det që nuk do ta shihni askund tjetër në Mesdhe. A guxoni?

Plazhi i Katedrales (Galicia)

Plazhi i Katedrales

E vendosur në bregdetin e Lugo, Plazhi i katedraleve Është një tjetër nga destinacionet më të ngarkuara për pushimet verore dhe, falë klimës që kemi në Galicia dhe mjediseve spektakolare, kushdo që dëshiron të shijojë diçka ndryshe pa u larguar nga vendi, e ka fare të thjeshtë këtu. Mos e humb atë!

Plazhi Bolonia (Cadiz)

Ata thonë për plazhet e Kadizit se janë si ato që imagjinoni në Kaliforni, se nuk kanë asgjë për t'u pasur zili atyre në Karaibe. Në përgjigje të kësaj, Bolonja është një nga më të njohurat, ajo që vizitohet nga të gjithë turistët e tërhequr nga fama e ujërave të saj dhe ngjyra e rërës së saj. Po vini keto dite?

Plazhi i heshtjes (Asturias)

E vendosur në Cudillero, plazh i heshtur Është një enklavë natyrore që është kthyer në mjedisin e preferuar për turistët më aventurierë. Ideale për të kaluar disa ditë të qeta, nëse ajo që dëshironi është të shijoni ujin por pa qenë në pika strategjike shërbimi, këtu mund të gjeni vendin që dëshironi. Mos rri pa e parë!

Plazhi Punta Paloma (Cadiz)

Plazhi Punta Paloma

dunat e Plazhi Punta Paloma Është një nga atraksionet kryesore të kësaj shtrirjeje të madhe rëre. Pothuajse i virgjër, kushdo që kërkon një vend të qetë dhe të qetë duhet të vijë këtu këtë verë për të shijuar atë që na ofron në tërësi.

E përkryer për të praktikuar sportet ujore, nëse keni kohë që kërkoni një vend për të ngarkuar adrenalinën tuaj, ky mund të jetë ai që keni pritur kaq gjatë, ai që ju bën të jetoni një pushim ndryshe. Kitesurf, rrëshqitje në ajër ose snorkel Ata janë disa nga më të njohurit. Na tregoni çfarë preferoni?

Plazhi Maspalomas (Gran Canaria)

La plazh maspalomas Ka shumë histori dhe fari i tij i bukur ka ndriçuar zonën që nga viti 1890, diçka krejtësisht e pazakontë. Përveç kësaj, ne e gjejmë veten përpara një shtrirjeje uji në një rezervat natyror që na bën të shohim se edhe hapësirat më të egra mund të ruhen me bashkëpunimin e të gjithë qytetarëve. Do të qëndroni pa e parë?

Siç mund ta shohim, në Spanjë ka shumë rëra që ka për të shijuar një verë e paprecedentë, për t'i bërë ato pushime për të cilat aq shumë dëshirojmë të bëhen një moment unik, diçka që duam ta kujtojmë përgjithmonë. Në këtë pikë, për të përfunduar detyrën tonë ju vetëm duhet të shikoni hotele plazhi në Buscounchollo.com për ta bërë qëndrimin edhe më të këndshëm.

Mos mendo për këtë! Nëse këtë verë e kishit të qartë atë që dëshironit bëni një banjë në ujërat e Mesdheut Këtu ju lëmë me disa nga ujërat më prestigjioze nga të gjitha që kemi në vendin tonë. E përkryer për shkëputjen dhe lehtësimin e nxehtësisë që po bën, nëse keni menduar se duhet të shkoni larg për të kaluar një kohë të mirë në rërë, është sepse nuk i kishit parë mirë opsionet. Na tregoni cili është i preferuari juaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*