Dyqanet më të mira të kostumeve në Nju Jork

kostume në nyc

Ka shumë dyqane kostumesh në Nju Jork

Ashtu si në postimet e mëparshme, në këtë, ne gjithashtu do t'ju ofrojmë disa nga dyqanet më të mira në Mollën e Madhe. Në këtë rast, në dyqanet që ju ofrojmë, do të jeni në gjendje të merrni Fustan elegant, kështu që ato janë një mundësi e mirë nëse, për shembull, dëshironi të blini një dhuratë për të vegjlit gjatë pushimeve tuaja në qytet.

Nëse trillimi shkencor dhe fantazia janë gjëja juaj, nuk duhet ta humbisni rastin për ta vizituar Superstore Abracadabra, i cili është një supermarket gjigant i specializuar në kostume dhe objekte të këtij lloji. Stafi është shumë miqësor dhe do t'ju këshillojë për gjithçka që dëshironi. Abracadabra Superstores, e vendosur në 19W 21st St.

Dhe nëse jeni në New York dhe ajo që po kërkoni është të gjeni, ose më mirë të themi, të keni bërë kostumin e ëndrrave tuaja, duhet të vizitoni Kompania e Kostumeve Kreative, në 242W 36 St. është një vend ku dynden aktorët dhe dashamirët e teatrit në Broadway, dhe ata gjithashtu ofrojnë një përzgjedhje të madhe të kostumeve për qira shumë të gjera.

Nëse, përkundrazi, ajo që dëshiron është të bëhesh një superheronjë, duhet të vizitosh Brooklyn Superhero Suplly; një vend ku, përveç kostumeve superhero, do të gjeni formula për të arritur superfuqi dhe, përveç kësaj, mund të blini edhe objekte të tilla si syze me rreze X, pelerina, lëngje klonuese etj. Ndodhet në 372 5th Ave.

Së fundmi, gjithashtu, duhet të flasim për të Kostume Frankie Steinz, i cili është vendi i përsosur për të blerë kostume, koka dhe pajisje. Gjëja më ideale për këtë sit është që stilistja të krijojë kostumin tuaj nga e para ose të marrë me qira një nga krijimet e saj. Sigurisht, për të vizituar këtë vend, të vendosur në 580 Broadway, në Suite 309, duhet të caktoni një takim.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*