A ia vlen të blini një iPhone 6 në New York?

Apple Store

Apple Store, në 5th Avenue, një ndalesë e detyrueshme për dashamirët e teknologjisë

Nëse do të udhëtoni në Nju Jork, ndoshta, nëse jeni një adhurues i teknologjisë, një nga pyetjet që ju kalon në mendje është nëse do të ia vlente të blini atje modelin e fundit të telefonit të Apple. Epo, më parë, përgjigjja ishte një kumbuese po; por, tani, e vërteta është se me rënien e vlerës së euros, është ajo asgjë nuk paguhet për të blerë iPhone në Big Apple, por është edhe më e shtrenjtë.

Apple iPhone i ri, iPhone 6, vlen 699 € në Spanjë (me TVSH të përfshirë) dhe në New York kushton 699 $ (që është 678,64 € me të njëjtin ritëm dhe që plus tarifat do të kushtonin rreth 735,48 €, afërsisht).

Pra, siç mund ta shihni, blerja e një iPhone, gjatë udhëtimit tuaj në New York, nuk është fitimprurëse dhe nëse, përveç kësaj, ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çështjen e Dogana kur blini iPhone tuaj të ri në New York, kështu që me gjithë këtë, do të jetë më e përballueshme, nëse dëshironi të blini një telefon Apple, sesa ta bëni atë në Spanjë.

Por hej, ndalo kur kursi i këmbimit ndryshon dhe është më e favorshme për evropianët të blejnë në New York, e vërteta është se nëse fuqia e euros do të ishte më e madhe, e vërteta është se produkti do të ishte shumë më i lirë (rreth gati 200 euro, afërsisht) dhe, përveç kësaj, gjithashtu Mund të jetë një kujtim i bukur i udhëtimit tuaj në New York.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*