Velsen / Bloemendaal, plazhi nudist më i afërt me Amsterdamin

Plazhi Bloemendaal

Plazhi Bloemendaal

A keni rezervuar një ditë të pushimeve tuaja në Amsterdam për të vizituar një nga plazh nudo? Atëherë do të jeni të interesuar të dini se më i afërti është Velsen / Bloemendaal, rreth 45 minuta me makinë nga kryeqyteti.

Isshtë një plazh nudist i ndarë midis komunave të Velsen (në veri) dhe Bloemendaal (në jug) - prej këtu vjen emri i tij. Zona lakuriq e banjës është aty ku takohen dy plazhet e saj.

Zona është e njohur për të saj Spas, të ftuarit e të cilëve kanë një mundësi më shumë në këtë plazh nudist për kur lodhen duke i bërë vetes trajtime ose thjesht duan të provojnë ndjesinë e larjes pa rroba.

Plazhi nudist i Velsen / Bloemendaal nuk ka asnjë lloj objektesh, megjithëse e kompenson atë me faktin se është një nga të paktët që lejon nudizmin në qytet. zona e dunës. Nga ana tjetër, nëse kërkojmë restorante, nuk do të kemi probleme për të gjetur një në qytet.

Në përgjithësi, Hollanda është një vend shumë tolerant me të nudizëm ne plazhe. Topless lejohet në shumicën e plazheve në vend, përveç nëse përcaktohet ndryshe në një shenjë.

Foto - flickr

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*