Baret më interesante në Buenos Aires

Buenos Aires është një nga qytetet më kozmopolite në Amerikën Latine. Shtë një qytet shumë kulturor, me shumë kinema, një skenë të mrekullueshme teatri, tregje, panaire të të gjitha llojeve dhe një jetë e pashoqe nate, e cila fillon vonë dhe mbaron kur lind dielli.

Edhe pse nuk është më e lira, Buenos Aires është një qytet që di të argëtohet dhe të ofrojë diçka ndryshe çdo natë. Nëse dëshironi të shoqëroheni me Argjentinasit, një lokal është vendi më i mirë, kështu që nëse ky kryeqytet i Amerikës së Jugut është në rrugën tuaj, shkruani emrat e tyre. bare të freskëta në B. Si. Ndoshta ju e dini dashurinë në to.

Baret e Buenos Aires

Jeta e natës në Buenos Aires është e njohur. Fillon vonë dhe përfundon në agim ose kur dielli lind kështu që nëse do të qëndroni zgjuar vonë do të jeni në salcën tuaj dhe nëse jo ... atëherë të zgjoheni! Në ditët e sotme një nga zonat më interesante për të dalë është lagja Palermo, por një turne i mirë gjatë natës duhet të përfshijë qoshe të tjerë të Buenos Aires, po ose po.

 

Palermo Dikur ishte një lagje rezidenciale, e qetë, me vetëm dy ose tre shtëpi katëshe, me pyje të mëdha dhe në periferi të qendrës. Ishte subjekt i një revolucioni urban rreth njëzet vjet më parë dhe shtëpitë e vjetra u shndërruan në restorante, dyqane, punëtori, bare dhe madje edhe kanale televizive dhe kompani prodhimi. Zemra e skenës së re në pak vite dhe një domosdoshmëri për turistët. Edhe ditën edhe natën.

Ka bare të ndryshme, me një stil kjo i bën ata unikë dhe kjo është arsyeja pse ata janë në këtë listë.

në pjesën e sipërme të qytetit

Uniqueshtë unike sepse duket si një stacion metroje në New York. Në pjesën e jashtme nuk tërheq vëmendjen, vetëm një derë dhe një shkallë që shkon poshtë tokës (edhe pse së pari duhet të anashkaloni portierin me listën e tij të rezervimit të detyrueshëm).

Nëse e njihni Nju Jorkun atëherë do të shihni ngjashmëritë: pllakat, shenjat, rrotulluesit që organizojnë kalimin, kamionçinë, tunelin, platformën. Edhe kur hyni me njerëz, merrni disa minuta për të bërë fotografi pasi ia vlen të kujtoni. Dhe pas një dere tjetër është shirit i vendosur si metroja e Nju Jorkut, megjithëse me një kthesë më luksoze.

Në Uptown ju mund të shkoni të hani dhe të pini. Ndoshta njerëzit darkojnë diku tjetër dhe përfundojnë këtu duke pirë një pije pas orës 11:XNUMX. Janë dy banakiere të cilët krijojnë pijet dhe një kuzhinier i cili ka hartuar një menu të organizuar sipas lagjeve të qytetit verior. Pijet janë rreth 160 pesos argjentinase (10 euro)Birra është më e lirë dhe po ashtu gotat e verës. Natyrisht, një gotë Argjentinase Malbec duhet të porositet dhe nëse ju pëlqen një koktej klasik, sigurohuni që të provoni versionet lokale.

Uptown është në Calle Arévalo 2030, në Palermo. Ju mund të vizitoni faqen e internetit për të rezervuar paraprakisht: uptownba.com. Hapet nga e Marta deri të Premten nga ora 20:30 pasdite deri në mbyllje.

Bar i Napolit

Ky bar është në një nga lagjet më emblematike dhe turistike të Buenos Aires: San Telmo. Isshtë qendra historike e qytetit dhe ka një jetë të shkëlqyer nate megjithëse duhet të keni kujdes sepse natën zona është disi e rrezikshme.

Lokali punon në shtëpinë e një tregtari antik (Shtëpitë antike janë të njohura në këtë pjesë të qytetit), kështu që midis tavolinave ka mobilje antike dhe objekte të të gjitha llojeve, ngjyrave dhe moshave. Shkëlqejnë makinat, makinat e vjetra, pasi pronari ka një koleksion të madh me më shumë se 70 makina klasike dhe më shumë se 50 motoçikleta. Ideja e krijuesit është të përzihet i ftohtë me të përditshmen dhe se ky është një vend për të shkuar me familjen ose miqtë.

Në këtë hapësirë ​​ishin garazhet e karrocave të një njeriu të pasur të Buenos Aires nga fillimi i shekullit dhe pas rimodelimit hapësira aktuale është pothuajse 2000 metra katrorë, miks bar, restorant dhe dyqan antikesh. Koktejet janë klasike dhe, padyshim, ka shumë me origjinë italiane dhe me emra të familjeve mafioze, për t'i bërë ato më të freskëta. Menuja e pijeve është krijuar nga një prestigjioz barist kështu që nuk ka asgjë të improvizuar.

Kokteje, birrë, verë, antipasta, sallata, peshk, pica dhe makarona. Napoli Bar është në Avenida Caseros 449, në San Telmo dhe është i hapur nga e marta në të shtunë nga ora 9 e mëngjesit deri në mesnatë dhe të dielave nga ora 10 e mëngjesit deri në 5 pasdite.

Apotekari

Një tjetër bar elegant. Nëse ju pëlqejnë cilësimet, vende të rralla nga ana arkitektonike, ky shirit duhet të jetë rrugës. Është një bar në Palermo Kështu që të gjitha baret që janë në këtë zonë mund t'i takoni në të njëjtën natë, nëse keni shpirtin e një feste.

Apotekari Ka ajrin e një farmacie të vjetër sepse punon në ambientet e një farmacie të vjetër Palermo që operonte në vitet 30. Rimodeluar, një hyn në bar-farmaci dhe ndihet si atëherë.

Letra ka stil që atëherë koktejet interpretohen nga botanika Dhe kështu ka pije me bimë medicinale ose freskuese, qetësuese, me lule, me pak fjalë, edhe koktejet tradicionale kanë një nënshkrim tjetër. Ju mund të porosisni një vodka me aluzione të çajit të trëndafilit dhe lëvoreve të portokallit, për shembull, ose xhin me rozmarinë, dhe nëse jeni të zgjuar mund të bëni vetë pijen tuaj me dy përbërës që ju ofrojnë.

Apotekeri punon në një ambient dy katësh dhe në qendër ka një oborr spanjol veçanërisht të këndshëm gjatë verës. Muzika luan dhe është një vend që bëhet super i shoqërueshëm. Hapet nga e marta deri të enjten nga ora 5 pasdite deri në orën 2 të mëngjesit dhe të premten dhe të shtunën nga ora 8 deri në 4 pasdite. Shtë në rrugën Honduras 5207, në Palermo. Për të hedhur një vështrim mund të vizitoni faqen e internetit, boticariobar.com.

Park Bar

Një lokal tjetër në Palermo. Kur të jeni në Buenos Aires do të zbuloni se sa e vështirë është të dilni nga magnetizmi i kësaj lagjeje. Nëse shkoni në verë nuk do të dëshironi të lëvizni shumë sepse këtu ka shumë pemë, shtigje të gjera dhe tarraca për të larguar nxehtësinë. Nga ana tjetër, San Telmo ka më shumë konkrete.

Park Bar është një kombinim i gjelbër dhe drurit që transmeton freski dhe është shumë komod Ajo ka një shirit të gjerë prej druri, karrige të varura dhe bimë kudo: në dysheme, në mure dhe në tavan. Me të vërtetë është një vend shumë i rehatshëm që transmeton ngrohtësi. Ka një oborr të brendshëm të hapur edhe në dimër (Ato ju ofrojnë pallto si në baret e tjera në botë), dhe ju mund të pini dhe të hani.

Menuja ka pjata të shijshme, por në thelb është oferta e thjeshtë, me shije vendore dhe lokale. Menuja e pijeve, nga ana e saj, ka klasikët dhe gjithashtu risitë që ata përziejnë alkoolin me perime dhe fruta. Për shembull, vodka, fruta e pasionit, nektar i njomës, limon dhe e bardha.

Ju mund të vizitoni faqen e tyre në Facebook ose të bëni një shëtitje: ajo është në Thames 1472 dhe është e hapur të martën deri të enjten nga ora 8 deri në 2 të mëngjesit dhe të premten dhe të shtunën nga ora 8 deri në 4 të mëngjesit.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*