Modë, dyqane rrobash dhe pazar në Tajlandë

Sot bota e modës në Tajlandë ka qenë duke ndryshuar dhe pasionuar më shumë se një person. Kjo është një përzierje e zanateve tradicionale dhe stileve të reja. Por nëse mendoni se çmimet janë shumë të larta, gaboheni, pasi do të mund të gjeni në dyqane të ndryshme, dyqane dhe qendra tregtare, shumë rroba në modë dhe me çmime shumë komode.

Tajlandë Jo vetëm që njihet për mëndafshët e saj të bukur dhe modën imponuese në të gjithë botën, por ata gjithashtu e kanë përdorur atë për modë në orë, bizhuteri, tani ajo njihet gjithashtu si një destinacion ndërkombëtar i modës. E dinit


kredi: s.OliverImages

Moda brenda Tajlandë Isshtë e ndarë në qendra të modës në nivele të larta, qendra të modës në nivele të ulta dhe gjithashtu do të përmenden qendra të tjera të modës. Sa i përket modës së lartë, më të spikaturat janë dyqanet si p.sh. Isetan, Zen, magazinë e madhe, Ngërçi, Robinson dhe shumë më tepër. Përveç kësaj, dyqanet zinxhir dhe qendrat tregtare të tilla si Erawan Bangkok, Sheshi Gaysorn, Sheshi Siam dhe të tjerët. Por pa asnjë dyshim, Qendra e Shiritave është dyqani më i madh i aksesorëve të modës me shumicë në Tajlandë.

Kur bëhet fjalë për modën e ulët, ka tregje natën si p.sh. Susan-Lam, Tregu i Natës Nana, Tregu i Natës Patpong dhe shumë më tepër. Po kështu, këtu do të gjeni vende ku mund të blini me çmime më të ulta, pasi ato nuk janë të markave origjinale, por janë të ngjashme. Për shembull, çanta Gucci ose Vuitton, të cilën do ta gjeni Patip, Silom o Klong thom. Këto kanë qenë prej vitesh një nga vendet e preferuara në Tajlandë për të gjithë turistët.


kredi: s.OliverImages

Gjithashtu në Tajlandë Ju do të gjeni qendrat tuaja lokale të modës, pasi që në vend ato prodhojnë veshje të markave me famë botërore si p.sh. Mend, Mendoj, Calvin Klein, Nike, Adidas o Ecco.

Nga ana tjetër, Qendra e Modës në Bangkok është biblioteka më e madhe në Azi kushtuar modës. Këtu do të gjeni informacione mbi veshjet, modën, tekstilet e ndryshme, prodhimin e veshjeve, bizhuteri, këpucë.


kredi: thats

Së fundmi, ka qendra të tjera të modës afër që përfshijnë artizanat tajlandez si ai Artet e Vërtetë Flok y Qendra e Zejtarisë; Bang sai, të cilën nuk mund ta humbni nëse jeni duke kërkuar mëndafsh tajlandez me shenjat e pallua. Përveç kësaj, ju mund të blini shalle, çanta, jastëk, shtroja, etj.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1.   yamal castellon dijo

    Unë jam i interesuar të importoj veshje sportive nike, adidas ... Unë do të doja të dija si të importoja, shumat, sasitë e kërkuara ... etj
    Falënderim

  2.   andrea dijo

    Përshëndetje, unë do të doja të di se ku mund të blej rroba.