Si të hyni në sallonet VIP të aeroportit?

Kur bëhet fjalë për udhëtime, veçanërisht kur duhet të marrim një aeroplan lidhës për të arritur në destinacionin tonë, pritjet shumë të gjata mund të bëhen fytyra më e keqe e një fluturimi.

Megjithëse ne kërkojmë mënyra për t'u argëtuar gjatë orëve të pritjes, duket se koha nuk kalon dhe trupi ynë nuk mbaron kurrë duke u vendosur në vendet e dhomave konvencionale të pritjes. Për të mos përmendur që ndonjëherë është e vështirë të gjesh një hapësirë ​​për t'u ulur për të pushuar dhe për të lënë tufat që na shoqërojnë.

Sidoqoftë, gjërat janë shumë të ndryshme në sallonet VIP të aeroportit. Ato janë të pajisura me të gjitha komoditetet: divane dhe vende të buta, hyrje në internet, një përzgjedhje e mirë e kafeve më të mira ... Ka edhe nga ata që shkojnë një hap më tej dhe kanë bufe të gjera, akuariume të mëdha, sauna finlandeze dhe madje klinika mjekësore.

Por si mund t'i shijojmë këto sallone të pabesueshme për t'i bërë kënaqësi kohët e pritjes në aeroporte? Vazhdoni të lexoni!

Pass i Prioritetit

Prioriteti Pass është opsioni më i mirë për të harruar dhomat konvencionale të pritjes dhe është përcaktuar si një nga programet më të zakonshme midis udhëtarëve në të gjithë botën. Sidomos për ata që udhëtojnë shpesh.

Me anë të tij, ju mund të përdorni shpejt më shumë se një mijë sallë pritjeje VIP në të gjithë botën. Prioriteti Pass ka tre norma të diferencuara në mënyrë perfekte sipas buxhetit të klientëve.

  • prestigj: Përfshin vizitat në dhomat VIP të pakufizuara. Kosto në vit prej 399 euro.
  • Standard Plus: 10 vizita falas në sallonet VIP me një kosto vjetore prej 249 euro. Vizitat shtesë kushtojnë 24 euro.
  • Shkalla standarde: Kjo leje është me çmim 99 euro në vit me një tarifë prej 24 euro sa herë që dëshironi të përdorni një dhomë VIP.

Programet e besnikërisë së linjave ajrore

Falë programeve të besnikërisë së linjave ajrore ne mund të shijojmë ndalesat me të gjitha komoditetet. Në këtë mënyrë, nëse udhëtoni shumë me të njëjtën linjë ajrore, karta e anëtarit do t'ju lejojë të hyni në sallonet VIP të aeroporteve pa paguar asnjë euro. E njëjta gjë është e vërtetë nëse fluturoni biznesi ose klasi i parë. Tingëllon mirë apo jo?

Dita kalon

Nëse nuk udhëtoni shumë por nuk doni të vuani një ndërprerje 7-orëshe në një dhomë konvencionale pritjeje, është më mirë të blini një leje një ditore për të hyrë në dhomat VIP.

Nëse jeni largpamës dhe e bëni me kohë, mund t’ju ​​kushtojë nga 20 deri në 80 euro. Një çmim i arsyeshëm për të shijuar komoditetin maksimal në ambiente luksoze dhe për të arritur në destinacionin tuaj të qetë dhe të relaksuar.

Rekomandohet gjithashtu shumë të përdorni hollin VIP të linjës ajrore me të cilën po udhëtoni sepse në kohën e shfaqjes së biletës ka të ngjarë që të përfitoni nga ndonjë promovim ose zbritje speciale.

Sallone të ndara VIP

Ata njerëz që kanë një buxhet shumë të ngushtë për të udhëtuar duhet ta dinë se ekzistojnë sallë pritjeje të pavarura VIP në të cilat kostoja maksimale zakonisht është afërsisht 20 euro. Zinxhirët më të mirë që ofrojnë këtë lloj shërbimi janë Premium Traveller, Plaza Premium dhe Hapësira Ajrore.

Në to mund të gjeni gjithçka që karakterizon sallonet VIP të aeroportit: atmosferë të relaksuar, kolltuqe të rehatshme dhe ushqim të bollshëm. E vetmja gjë e dobët është se shumë prej këtyre dhomave të pavarura mbyllen para se të erret.

Kartat e besnikërisë së biznesit

Disa kompani u japin klientëve të tyre karta besnikërie që u lejojnë atyre të hyjnë në disa salla VIP në aeroporte kur udhëtojnë.

Grua që udhëton me aeroplan

Loungebuddy

Aplikacionet mobile mund të jenë zgjidhja e shumë prej problemeve tona. Ky është rasti i Loungebuddy, një aplikacion i disponueshëm për Android dhe iOS që ofron një udhëzues gjithëpërfshirës për të gjitha sallonet VIP në çdo aeroport.

Ky aplikacion përfshin shërbimet, fotot dhe komentet më interesante të dhomave VIP dhe tregon se cila prej tyre është ajo që i përshtatet më mirë nevojave dhe kushteve tuaja me një klik të vetëm.

Hyrje e drejtpërdrejtë në sallonet VIP

Një mundësi tjetër është të shkoni në sportelin e linjës ajrore me të cilën po udhëtojmë dhe të kërkoni sallonin VIP në terminal. Brenda të njëjtit aeroport mund të ketë sallone të ndryshme VIP dhe të gjithë kanë shërbime dhe kategori të ndryshme.

Për të hyrë do të jetë e nevojshme të paguani një kupon. Çmimi i këtij shërbimi do të varet nga kategoria e dhomës VIP në të cilën dëshironi të përdorni.

Miqësohu me një VIP

Mënyra e fundit, opsioni më i lirë dhe ai që kërkon më shumë hundë. Çdo udhëtar i klasit të parë mund të sjellë paraprakisht një shoqërues me vete në sallonin VIP të zgjedhur prej tyre. Ata me prirje për njerëzit mund të përpiqen të fillojnë një bisedë me një pasagjer të tillë dhe të provojnë fatin e tyre. Do të ishit në gjendje?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*