Ku të hani frankfurters më të mirë

Pamje e pikës së njohur Snack në Frankfurt

Pamje e pikës së njohur Snack në Frankfurt

Me këtë post i dha fund rekomandimeve për disa nga vendet më të mira ku mund të hani ose të darkoni Frankfurt. Duke marrë parasysh që gastronom Isshtë një nga atraksionet që nuk mund të humbasë në një udhëtim të mirë, nuk kam dashur të përqendrohem në një vend të vetëm ose trend gastronomik dhe kam ndarë me ju një reagim të vogël për atë që mund të gjeni në këtë destinacion.

El Adolf wagner Shtë një nga institucionet që në asnjë rrethanë nuk mund të humbni dhe mund të mburreni se jeni një nga vendet më klasike dhe origjinale në qytet, me ushqime shtëpiake, tradicionale dhe një aromë që… dashurohen.

Menuja e saj përfshin pjata tradicionale të tilla si supa shtëpiake, rrotulla mishi të mbushura me lakër, bërxolla të shijshme dhe të buta të mishit të derrit ose sallam me një aromë intensive, një kënaqësi e vërtetë. Sigurisht, përpiquni të bëni një rezervim ose të shkoni në fillim në mëngjes sepse cilësia dhe çmimi janë aq të mira saqë nuk do ta gjeni kurrë këtë vend bosh.

Një nga produktet më të shquara të gastronomisë së qytetit janë sallamet, por jo vetëm ato tradicionale të Frankfurtit, por këtu do të gjejmë një pafundësi varietetesh, secila më e shijshme. Nëse ju pëlqen ky produkt nuk duhet ta harroni Snack-Point.

Isshtë një restorant tradicional gjerman i vendosur në pjesën perëndimore të qytetit që ka shërbyer sallamet më të mira që nga fillimi i viteve 1970. Menuja e yjeve është ajo që përbëhet nga patate dhe sallamë të sapo bërë, të shumë varieteteve, teksteve dhe aromave. Ju gjithashtu mund të zgjidhni nivelin e erëzave në një shkallë nga 1 në 6. A mund të mbani shkallën maksimale të erëzave?

Më shumë informacion: Gastronomi në Actualidadviajes

 

 

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*