Plazhi Tropea në Itali

Plazhi i Tropeas

Nëse do të udhëtoni në Itali, zona e Bregdeti kalabrez Shtë spektakolare dhe ka disa nga plazhet më të mira në vend. Sot do të flasim posaçërisht për Plazhin Tropea, i vendosur në qytetin me të njëjtin emër. Një plazh me ujëra të pastra dhe rërë të bardhë mund të mos na tregojë asgjë tashmë, pasi ka mjaft, por peizazhi në të cilin është gjetur është vërtet spektakolar.

La Plazhi i Tropeas Ndodhet përpara një shkëmbi të mrekullueshëm prej 50 metrash, në të cilin ndodhet qyteti, dhe në pjesën e poshtme është e ashtuquajtura 'La Marina', me portin dhe plazhin. pa dyshim që është një vend i pabesueshëm për të shijuar pushimet në një qytet tipik italian, me një plazh ideal.

Ky plazh ka gurë të mëdhenj dhe rërë të bardhë shumë të imët. Ujërat janë kristal të pastër, dhe peizazhi është i mahnitshëm. Shtë një vend i njohur dhe i qetë për të shijuar motin e mirë të Italisë së Jugut. Pranë tij është Kisha e Santa Maria, në një shkëmb me pamje nga deti Tirren, një vend që duhet të vizitohet.

Nëse ju mërzitët të qenit në plazh, gjithmonë mund të shëtisni nëpër rrugët e vjetra të Tropea, me rrugica të ngushta, dyqane artizanale dhe restorante italiane. Dhe nëse tashmë keni bërë një turne në qytet dhe çfarë dëshironi është zbres në zonën e plazhitDuhet ta dini se ka disa mundësi, të tilla si rruga që shkon prapa katedrales, ose shtegu i Porta Nuova, ose shkallët e Rrethit Borgo. Kështu që nuk do të humbni asnjë nga hijeshitë e këtij qyteti, pasi plazhi i tij është ndër më të mirët në Itali.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*