Tre vendpushime në Ishujt Seychelles

Unë jam duke planifikuar pushimet e mia të rradhës dhe pasi kam kaluar disa në destinacione dimërore dua një destinacion plazhi. Një vend për t'u çlodhur është objektivi kryesor, një destinacion me peizazhe të mrekullueshme, perëndime të diellit të shkëlqyeshëm dhe shërbim të klasit të parë.

Kjo madhësi Ishulli i Seychelles? Sa herë që udhëtoj me Emiratet has në njerëz që kalojnë në Dubai për disa ditë dhe vazhdojnë rrugën e tyre për në Sishel. Sigurisht që nuk është një destinacion i lirë por nëse do të ishte një muaj mjalti apo një përvjetor mbase ... isshtë koha për një pushim në ëndërr. Pra, ja tre vendpushime luksoze në Syechelles.

Ishujt Seychelles

Është një një vend ishull i përbërë nga 115 ishuj në një pjesë të Oqeanit Indian të bukur 400 kilometra katrorë, disa gradë në jug të ekuatorit. Ka ishuj më të mëdhenj dhe më të vegjël, disa korale, të tjerë shumë shkëmbor.

Seychelles vlerësohen të jenë a destinacion luksoz dhe mjafton të njohim hotelet e tyre që të përkojnë, por duhet thënë se përtej vendpushimeve është një destinacion i shkëlqyeshëm i jetës së egëre.

Le Château De Feuilles

Ky vendpushim është në ishullin praslin, një ishull graniti që është ishulli i dytë më i madh në vend. Këtu është Valle de Mai, një sit që është një Trashëgimi Botërore për pyjet e saj të kokosit. Resorti është pikërisht në Pointe Cabris dhe mund të arrihet me aeroplan nga Mahé, në fluturime të rregullta prej vetëm 20 minutash që nisen disa herë në ditë. Ju gjithashtu mund të bëni udhëtimin me helikopter.

Shtë një strehim shumë i vogël dhe super ekskluziv sepse ka vetëm nëntë dhoma dhe suita të ndara midis atyre që janë të vendosura në shtëpi dhe ato që janë në shtëpitë njëkatëshe të stilit lokal. Ekzistojnë pesë lloje dhomash dhe një vilë me dy dhoma gjumi. Kanë kategoria pesë yje dhe në Seychelles është vetëm akomodimi që i përket shoqatës prestigjioze botërore Relais & Châteu.

Resorti mbikëqyr gjirin e Shën Anës dhe është shumë romantike, perfekte për çiftet. Ai zotëron një ishull aty pranë, Grande Soeur, i cili mund të merret me qira veçmas ose të shijohet gjatë fundjavave. Ajo është e rrethuar nga palma, orkide, lule tropikale dhe zogj. Përtej shtrihet laguna e ngrohtë blu e Oqeanit Indian. Restoranti i tij konsiderohet më i miri në Sishel dhe ofron një mëngjes të plotë, drekë à la carte dhe darkë.

edhe ofron shërbim spaPunon në majë të një kodre kështu që pamja është e lavdishme. Ai gjithashtu ka një xhakuzi panoramike nga e cila mund të shihni detin, dymbëdhjetë ishujt fqinjë dhe horizontin. Imagjinoni që me partnerin tuaj! Dhe sa kushton ky vend i mrekullueshëm? Cilat janë tarifat tuaja? Vlen të sqarohet se shërbimin mund ta merrni me mëngjes të përfshirë ose gjysma bordit (një lloj gjithpërfshirës), i cili, megjithatë, nuk përfshin pije.

Me mëngjes vetëm tarifat variojnë nga 473 euro në 806 euro, në varësi të dhomës. Me gjysmë bordi ato janë nga 611 euro në 944 euro për një natë për person. Këto çmime janë pa taksa (15%) dhe shërbime (10%), dhe për minimumi tre netë. Ato gjithashtu përfshijnë marrjen me qira të makinave falas, karburantet dhe sigurimet paguhen veçmas) dhe një udhëtim ditor në ishullin Grande Soeur.

Fregate ishullin privat

Ky ishull privat është në lindje të ishullit Mahé, ishulli kryesor i arkipelagut. Isshtë një ishull graniti që del nga deti me shtatë plazhe të bukura, aq private sa që breshkat i zgjedhin ato për të pjellë dhe në kohë të tjera piratët arabë e përdorën atë për strehim. Nga Mahé mbërrini me traget ose helikopter në vetëm 20 minuta.

El kompleksi ka 16 vila të cilat janë ndërtuar në shpatet e njërës anë të ishullit. Ato janë të lidhura me shtigje me portin dhe restorantin dhe përveç këtyre ndërtimeve pjesa tjetër e ishullit mbetet e egër. Kjo ka të mirat dhe të metat e veta. Meqenëse dora e njeriut nuk është shumë e pranishme, plazhet nganjëherë merren nga breshkat, por hej ... kështu është. Kompleksi në vetvete është shumë luksoz me pishina private për çdo vilë, tarraca dhe detaje kudo.

Çdo vilë ka një butler ekskluzivJu mund të bëni zhytje, peshkim në det të thellë, surfing, kayaking, ose sporte të tjera ujore. Ka një palestër, një bar, WiFi dhe banjë. Kjo banjë është në një pozicion të privilegjuar, me pamje të mrekullueshme dhe i rrethuar nga shumë jeshile. Produktet janë shumë natyrale, siç janë përbërësit e vakteve, të cilat në një përqindje të lartë rriten në ishull.

Tarifat? Shumë e shtrenjtë. i shoh tarifat prej 4700 euro për një natë...

Ishulli verior Seychelles

Ishulli Verior është një tjetër ishull graniti e cila është afër Mahé. Ajo mat vetëm 2 kilometra katrorë në zonë Dhe duket sikur jeni vërtet duke notuar në Oqeanin Indian. Ju arrini atje vetëm me helikopter dhe është perfekt për adhuruesit e natyrës.

Vilat më të mëdha kanë përmasa 450 metra katrorë dhe ato janë shumë luksoze, të zbukuruara në stilin kolonial, me dru dhe pambuk të pastër. Vilat 1 deri në 10 janë dy dhoma gjumi, por Vila 11 është më e madhja dhe është për çifte. Ato janë bërë prej druri lokal dhe Ata kanë pishinat e tyre dhe të gjithë përballen me plazhin. Kompleksi ka një zemër aty ku ka një lloj sheshi dhe lokali ka pamje nga deti. Shtë vendi i takimit ku shërbehen edhe vaktet nëse nuk i dëshironi në vilë ose në plazh.

Stafi gjithmonë dyfishon numrin e mysafirëve dhe është një vend aq i veçantë saqë nuk ka menu në restorant ndërsa shefi i kuzhinës gatuan ato që kapen. Tarifat? Epo, vila nga 1 deri në 10 kushtojnë rreth 2500 euro për një natë dhe vila 1 rreth 4 mijë euro. Padyshim përfshijnë të gjitha vaktet, pijet dhe koktejet (përveç verës).

Ai gjithashtu përfshin ekskursione për snorkeling, kayaking, rritje të udhëzuar, udhëtime me biçikletë malore, ditë peshkimi, lavanderi DHE WiFi dhe përdorimin e një fjetjeje për të lëvizur nga këtu atje.

Me hotele si ky mendoj se ajo që i kam zili më shumë një milioneri është pikërisht ajo që sytë e tyre mund të mendojnë. A mund të imagjinoni disa ditë në ndonjë prej këtyre parajsave të plazhit?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*